Viete kto je Hamižňa pažravá?

Autor: Jaroslav Mottl | 12.2.2019 o 11:52 | Karma článku: 2,87 | Prečítané:  1115x

Detský pesničkový hit nevzniká jednoducho. Chce to veľkú dávku fantázie, ale často postačí odpozorovať život okolo seba. Tento blog je aj o tom, prečo Smejko a Tanculienka 10.2. v Martine  takmer neodohrali koncert.      

Vážený pán Machyna, hanbite sa.

Píšem vám verejne, pretože hazardujete s verejným priestorom. 

Vaša firma OZK Service nám 5 dní pred vypredaným predstavením Smejko a Tanculienka v Dome odborov Strojár v Martine oznámila, že z pôvodných dohodnutých 400 eur spred pol roka nám s okamžitou platnosťou zvyšuje nájom na 1300 eur. Päť dní pred vypredaným predstavením! Váš dôvod-zmena vlastníka  a majetkových pomerov k 1.1. 2019. Tento dôvod nemá oporu ani v slušnom podnikateľskom prostredí ani v právnom svete. Záväzky vyplývajúce z predchádzajúcich zmluvných vzťahov preberá predsa nový majiteľ. Vy, ako konateľ firmy a zároveň dlhoročný predseda rady OZ KOVO to veľmi dobre viete, ale tvrdíte opak. Argumentujete zlými ekonomickými ukazovateľmi z predchádzajúceho obdobia, ktoré nijako nesúvisia s ultimátom, ktorému ste nás vystavili. Skrátka päť dní pred predstavením ste nás postavili pred hotovú vec. Berte neberte. Po mojej telefonickej reakcii ste nájom zbrucha znížili na 1000 Eur.

 

Divadlo Maska spolupracuje s približne  50 divadlami a kultúrnymi domami po celom Slovensku a Česku a za 20 rokov existencie sme takýto prístup nezažili. Neupozornili ste nás dopredu, nevypovedali niekoľkoročnú spoluprácu, ale sucho 5 dní pred vypredaným predstavením ste nám zvýšili nájom o 320%. Ak naozaj nastala zmena vlastníka, tak nás nový vlastník mal osloviť, či súhlasíme so zmenou výšky nájmu na nové obdobie a v dostatočnom predstihu. Napriek odporúčaniu správcu Domu odborov o dobehnutí a splnení už dohodnutých záväzkov ste si trvali na svojom. Argumentovali ste, že nemáme žiadny zmluvný vzťah s vašou novou firmou. No samozrejme že nie, pretože sme sa o novom vlastníkovi Domu odborov Strojár dozvedeli päť dní pred vypredaným predstavením!

 

Vážený pán Machyna, ako konateľ firmy OZK Service a zároveň ako dlhoročný predseda rady OZ KOVO, ktoré je členom tripartity pre sociálne vyjednávanie s vládou SR a zamestnávateľmi, by ste mali byť príkladom pre korektné správanie a dodržiavanie dohôd. Žiaľ to, čo ste predviedli touto kauzou má ďaleko ku korektnosti a slušnom dodržiavaní aj nepísaných pravidiel. Akokoľvek sa budete ohadzovať právnymi a zákonnými mantinelmi, toto sa jednoducho nerobí.

Mimochodom porovnateľné sály ako má DO Strojár na celom Slovensku sa pohybujú v prenájme za jedno hodinové predstavenie zhruba od 150 do 500 Eur. Viem to, všade sme hrali. Vaša premrštená výška prenájmu nemá ekonomické opodstatnenie a o jeho skutočnom dôvode si môžeme len domýšľať. Neviem, akú budúcnosť pripravujete pre Dom odborov Strojár, ale s takou politikou jednania a nastavenia cien ju vidím biedne.

Po hlbokom zvážení sme boli donútení nakoniec prijať stále premrštený nájom 1000 Eur za predstavenie, pretože si vážime našich divákov a uvedomujeme si komplikácie, hnev rodičov a slzy detí, keby sme kvôli vám zrušili predstavenie. Napriek našej strate a vášmu víťazstvu sme to predstavenie 10.2. v Martine odohrali a nikto z divákov ani len netušil, čo tomu predchádzalo.

Vážený pán Machyna, prajem vám len to dobré, nech vás v živote nepostretne nič podobné ako to, čo ste pripravili vy nám. Ale,  ako sa hovorí, karma je slepá.

Má to však aj svetlé stránky. Táto kauza ma inšpirovala k napísaniu pesničky, ktorú si budú spievať milióny detí po celom svete ešte dlho predlho. Bude sa volať Hamižňa pažravá.


 

producent Jaroslav Mottl

OZ Divadlo Maska

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Uvedomuje si štát, aká bola hlboká Kočnerova nora?

Nevieme, či sledovanie novinárov bol ojedinelý prípad.

Dobré ráno

Dobré ráno: Talianska mafia si na Slovensku založila bunku

Čo je horšie, že Gašpar klamal alebo si policajti nevymieňajú informácie.


Už ste čítali?